Kisu Jernström

Kisu Jernström

Real Name:
Kristian Olof Jernström
Profile:
Born June 20, 1951 in Helsinki, Finland. A Finnish musician, composer and songwriter.
Aliases:
In Groups:
Variations:

Kisu Jernström Discography

Albums

5E 062-34933 Kisu Jernström Kun Paljon Antaa(LP, Album) Columbia 5E 062-34933 Finland 1973 Sell This Version
5E 062-36006 Kisu* Tunteet(LP, Album, Gat) EMI 5E 062-36006 Finland 1976 Sell This Version
9C 062-38232 Kisu* Maaliskuun Kuudes(LP, Album) EMI 9C 062-38232 Finland 1977 Sell This Version
SLP 659 Kisu* Luotan Huomiseen(LP, Album) Scandia SLP 659 Finland 1978 Sell This Version
SLP 677 Kisu Jernström Kisu(LP, Album) Scandia Musiikki Oy SLP 677 Finland 1980 Sell This Version
SLP 9003 Kisu* Don't Stop The Music(LP, Album) Sonet SLP 9003 Finland 1981 Sell This Version
HILP 161 Kisu Jernström Musta Kissa(LP, Album) Hi-Hat HILP 161 Finland 1984 Sell This Version

Singles & EPs

5 E006-34248 Kisu* Väliäkös Sillä Sitten On(7", Single) Columbia 5 E006-34248 Finland 1970 Sell This Version
5E 006-34506 Kisu* Las Vegas(7", Single) Columbia 5E 006-34506 Finland 1971 Sell This Version
5E 006-34599 Kisu* Kun Paljon Antaa(7", Single) Columbia 5E 006-34599 Finland 1972 Sell This Version
5E 006-35025 Kisu* Viikonloppu(7", Single) Columbia 5E 006-35025 Finland 1973 Sell This Version
5E 006-34777 Kisu* Nappi Silmään(7", Single) Columbia 5E 006-34777 Finland 1973 Sell This Version
5E 006-34935 Kisu* Uneen Aika Vaipuu / Eeva(7", Single) Columbia 5E 006-34935 Finland 1973 Sell This Version
5E006-34986 Marion (9) / Kisu* Marion (9) / Kisu* - Icing / Kun Sinä Jäät(7", Single) EMI 5E006-34986 Finland 1974 Sell This Version
5E 006-35042 Kisu* Juustossa Löytyy / Viimeinen Iltapäivä(7", Single) EMI 5E 006-35042 Finland 1974 Sell This Version
5E 006-38000 Kisu* Paloma Blanca(7", Single) EMI 5E 006-38000 Finland 1975 Sell This Version
9C 006-38218 Kisu* Oi Voi(7", Single) EMI 9C 006-38218 Finland 1976 Sell This Version
5E 006-36014 Kisu* Tunteet(7", Single) EMI 5E 006-36014 Finland 1976 Sell This Version
5E 006-36026 Kisu* Känslor(7", Single) EMI 5E 006-36026 Finland 1976 Sell This Version
9C 006-38275 Kisu* Sinun Rakkautesi(7", Single) EMI 9C 006-38275 Finland 1977 Sell This Version
9C 006-38231 Kisu* Onnestain On Puolet Sinun(7", Single) EMI 9C 006-38231 Finland 1977 Sell This Version
9C 006-38252 Kisu* Meidän On Täysikuu(7", Single) EMI 9C 006-38252 Finland 1977 Sell This Version
KS 1020 Kisu* Puolin Jos Toisinkin(7", Single) Scandia KS 1020 Finland 1978 Sell This Version
KS 1006 Kisu* Luotan Huomiseen(7", Single) Scandia KS 1006 Finland 1978 Sell This Version
KS 1041 Kisu* Jokaiseen Päivään Niin Paljon Mahtuu(7", Single) Scandia KS 1041 Finland 1979 Sell This Version

Reviews

Add Review

magomusiikki

magomusiikki

February 21, 2012
Kisu on käyttänyt myös salanimeä Börje Östergård Flamingolle tehdyissä, tietyissä levytyksissä.
Täältä löytyvät nuo biisit Kassu Halosen ja Vexi Salmen diskografioista: https://sites.google.com/site/halonensalmisamulisivonen/home

Videos (6) Edit