|
SpelVinylmania-c wrote:
Freddy Fish / Freddi Fisk är ett kul, pedagogisk och lite spännande spel från 4 år. (PC)
posted over 2 years ago. (
permalink |
report
)
Vi har Ett som vi fått av en bekant, den är från 90-talet. Jag har sökt efter den men hittar bara engelsktalande versioner. Tips om var den kan finnas? Inte på CDON eller Mega iaf. Vinylmania-c edited this message over 2 years ago. Vinylmania-c wrote:
Pippi Långstrump är också kul, från (+3) 4 år. (PC)
posted over 2 years ago. (
permalink |
report
)
Man går husesyn i hennes villa. Rummen innehåller olika uppdrag och spel. Memory, klippdocka osv. Man kan klicka på inventariena också så händer det lite grejer. Det finns även en saga man klickar sej fram igenom, enkelt klick på pilen. Rekommenderar! Vinylmania-c edited this message over 2 years ago. Vinylmania-c wrote:
Bolibompa har kul spel.
posted over 2 years ago. (
permalink |
report
)
SVT's spelportal. Tobias älskar ekorren. :) Zyron wrote:
För helvete, blåsa liv i gamla trådar på det här viset.
posted over 2 years ago. (
permalink |
report
)
Vinylmania-c wrote:
I lördags köpte vi bl a ett pc-spel till Tobias. "Halvan - Här Kommer Brandbilen". Han tyckte det var jättekul.
posted about 1 year ago. (
permalink |
report
)
På söndan var han på kalas hos en jämnårig kille. Han hade Star Wars (Lego) på Playstation... När han kom hem sa han att Brandbilen inte var kul alls. "Jag vill ha Star Wars!" Så nu närmar sej det oundvikliga... Att köpa en spelkonsol... Vi har undvikit det eftersom vi vet att Vi Vuxna kommer att fastna framför tv'n... ;) Jaja... Frågan är bara vilken... |