Örümcek ‎– Benimle Olm.a.

Label:
Armoni Müzik ‎– 8697417411028
Format:
CD, CD-ROM, Album, Stereo
Country:
Released:
Genre:
Style:

Tracklist

Notes

Ülkemizde rock müzik, birçok konuda olduğu gibi 80’lerle birlikte baştan başlamıştır. Bu yeni başlangıç, o dönemde kurulan grupların bir “long play” sahibi olma düşleriyle başladı. Düşlerin bittiği yıllardı... Büyük şehirlerde yeni yeni oluşmaya başlayan gruplar, dinleyicilerine kaset formatında albümlerini verebilmek için 1986 yılını bekledi.
O yıl yeni kuşak rock grupları, 6 albümle müzik mağazalarına giriş yaptı. Bu isimlerin 5 tanesi İstanbul'lu isimlerden oluşurken, 1 tanesi tüm imkansızlıklar içerisinden sıyrılıp, bu ilklerin arasına katılmayı başardı. Muğlalı bir grup olan ÖRÜMCEK, bu öncü isimler arasında tarihteki yerini aldı.
“Yaşamak Seninle Güzel” adlı bu albümü çıkartan grup, bunu bir LP olarak da kalıcı kılmak istemişti. Kapaklar basılmış hazırlıklar yapılmış ve şartlar zorlanmıştı. Olamadı… Ama bu girişimleriyle bile, ülkemizde rock müziğin tarihini anlatan kitaplarda yerlerini aldılar. Yokluklar çağının mümkünsüz bir diyarında elde ettikleri başarı çok büyüktür. Bu başarının ardından 25 yıl sonra, Bir kararlılık harekatı daha gerçekleştirdiler. İşte elinizdeki albüm bu harekatın bir sonucudur.
- GÜVEN ERKİN ERKAL -

Son günlerde unutulmuş bulunan klasik rock tadını veren bir çalışma olmuş. Söz ve müzikler duyarlı, samimi yaklaşımlar içeriyor. Böyle örneklere günümüzde fazla rastlayamıyoruz, bu bakımdan gençlere iyi bir örnek olacağını sanıyorum. Ayrıca gitar partisyonları oldukça başarılı.
Müzik dünyamıza yeni bir soluk getirecek olan ÖRÜMCEK grubuna "aramıza hoşgeldin" diyorum.
- NEJAT YAVAŞOĞULLARI / Bulutsuzluk Özlemi -

Çok uzun yıllardır tanıdığım bir grubun kayıtlarını yapmak bana eğlenceli geldi. Hammond ve fender piyanolarla eşlik etim, bazen şımardım gitar da çaldım.
Talat Bektaş besteleri, bence rock tarihimizdeki geleneksel efsanevi şarkıların bir devamı gibi. Günümüzde "Amerikan Türkçesi" ile şarkı söyleyen ve lisanımızı yerle bir eden "yeni rock" tayfasına, daha yalın ve anlaşılabilir bir seçenek sundular.
- ERHAN DOĞAN / Düş Gezginleri -

Eskiden beri bilinen bu grubun yeni albümle tekrar dinleyicileri ile buluşmasına çok sevindim.
- HALUK LEVENT -

İnsanın dostları hakkında yazması zor. Hele ki müziği, sanatı hakkında duygularını ifade etmesi daha da zor iş. Fakat öncelikle, yaklaşık bir 20 yıl aradan sonra yepyeni albümleriyle bizlere merhaba demelerinin kıvancı içindeyim.
Sanat yapmanın zor olduğu, hele müzik yapmanın, ürettiklerini topluma sunmanın dibe vurduğu günümüzde, ÖRÜMCEK tüm bunları aşarak çıkıp geldi.
Sadece bu bile başlı başına bir zafer. Albüme emeği geçen tüm arkadaşlarımı kutluyorum. Ne diyelim yolları açık, sesleri gür olsun. - HASAN HÜSEYİN DEMİREL -

Reviews