Ламбе Алабаковски* ‎– Врати Ми Го Срцето

Label:
M2 (3) ‎– M2-02
Format:
CD, Compilation, Enhanced, Cardboard Sleeve
Country:
Released:
Genre:
Style:

Tracklist

1 Врати Ми Го Срцето 3:52
2 Бело Е Се 2:57
3 Последна Ноќ 3:37
4 Каде Песно Моја 3:55
5 На Некои Други Светови 3:40
6 Спаси Ме 3:23
7 Од Љубов Умирам 3:27
8 Ех, Да Можам 3:55
9 Засекогаш Твој 3:15
10 Се Е По Старо 3:45
11 И После Се 3:50
12 Кажано Е Се 3:41
13 Море Од Солзи 3:00
14 Среќна Нова Година 4:19
Бонус - Видео Спот
15 Врати Ми Го Срцето

Companies, etc.

Credits

Notes

Sponsored by Renault Automotive Group

Barcode and Other Identifiers

  • Barcode: 5 319990 679185
  • Matrix / Runout: M2-02/2007

Reviews