Охридските Трубадури При Домот На Културата "Григор Прличев" Охрид* ‎– Дафинка Платно Белеше

Label:
PGP RTB ‎– ЛП 1542
Format:
Vinyl, LP, Album
Country:
Released:
Genre:
Style:

Tracklist

A1 Дафинка Платно Белеше 4:02
A2 Стојане Море Стојане 2:58
A3 Позив Дојде Војник Да Одам 4:33
A4 Мор Зарино Прва Севдо 4:44
A5 Јас Сум Несрекница 4:02
B1 Ано Поминуваш 4:08
B2 Дали Си Се Наспало 3:16
B3 Ах Мори Бабо Стара Бабо 4:02
B4 Иди Ја Мамо Посакај 2:20
B5 Билјана Платно Белеше 6:44

Companies, etc.

Credits

Barcode and Other Identifiers

  • Matrix / Runout (A): LP 1542 A 2480
  • Matrix / Runout (B): LP 1542 B 2480
  • Rights Society: SOKOJ

Reviews