Ajznbon ‎– Pražské Vlaky

Label:
His Voice ‎– none, Školská 28 ‎– none, Asociace Mlok ‎– none
Format:
CD, Album, Promo
Country:
Released:
Genre:
Style:

Companies, etc.

Credits

Notes

Železnici zblízka i zdáli zaslechnete v každé čtvrti, jedoucí vlak je spolu se zkouškou sirén, helikoptérou a letadlem nejhlasitějším industriálním hlukem metropole. Velká Praha čítá dnes nejméně 4 tucty velkých a malých nádraží, překladišť, zastávek a síť čítající 212 kilometrů trati. Po kolejích míří do centra a z centra denně přibližně 100 000 cestujících a Praha je také největší kontejnerovým centrem střední Evropy. Rozsah hudebního rejstříku ČD a.s., ČD cargo a Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) začíná u romantických glisand brzd posunovaných nákladních vagónů a sahá až po death­-metallové virbly lokomotivy na železničním mostě na Smíchově. Nahrávky zachycují několik zvukových prostředí, spojených s osobní a nákladní železniční dopravou v Praze. Nahrávky zachycují několik zvukových prostředí, spojených s osobní a nákladovou železniční dopravou v Praze. Některé v posledních letech rychle mizí (například nákladové a přeřaďovací nádraží na Žižkově a ve Vršovicích).

Autoři nahrávek: [1] Noční vlak (Michal Kindernay), [2] železniční most, [5] Wilsonovo nádraží (Peter Cusack), [3] Nákladové nádraží Strašnice (Slávek Kwi), [4] Nákladové nádraží Žižkov a Depo Vršovice (Miloš Vojtěchovský, Peter Cusack), [6] Na peróně (Jaroslav Kořán), [7] Smíchovské nádraží (Miloš Vojtěchovský, archivní nahrávky).

Nahrávky byly pořízeny mezi lety 1993 a 2013, archivní nahrávky parních lokomotiv z nalezených historických materiálů. Další terénní nahrávky vlaků najdete na stránce www.sonicity.cz.

Vydalo v roce 2014 Hudební informační středisko ve spolupráci s Galerií Školská 28 a Asociací MLOK

Samostatně neprodejné

℗ + © Hudební informační středisko, o.p.s., 2014
___

Released in cardboard cover. Covermounted with copies of the czech HIS Voice magazine 4.2014.

Barcode and Other Identifiers

  • Matrix / Runout: AJZNBON

Other Versions (1 of 1) View All

Reviews