Gëzim Nika ‎– Gëzim Nika

Label:
Cani Company ‎– none
Format:
CD, Album
Country:
 
Released:
Genre:
Style:
 

Tracklist Hide Credits

1 Unë E Dua Shqiperinë
Lyrics By – Gj. BeciMusic By – K. SusajVocals – Gëzim Nika
2 Unë Vdeksha Në Sytë E Tu
Lyrics By – H. AliaMusic By – K. SusajVocals – Artjolla Toska, Gëzim Nika
3 S'të Vret Zoti Me Ma Falë
Lyrics By – A. Doçi*Music By – K. SusajVocals – Gëzim Nika
4 Manushaqet
Lyrics By – Gj. BeciMusic By – K. SusajVocals – Gëzim Nika
5 Vallja E Valbonës
Lyrics By – Gj. BeciMusic By – K. SusajVocals – Gëzim Nika
6 Humoristike
Lyrics By – Gj. BeciMusic By – K. SusajVocals – Gëzim Nika
7 Shqiponjat E Largët
Lyrics By – Gj. BeciMusic By – K. SusajVocals – Gëzim Nika
8 Këngë Dasme
Lyrics By – Popullore*Music By – K. SusajVocals – Gëzim Nika

Credits

Notes

Aranzhues dhe realizues: Alfred Kaçinari
Tiranë, 1998

Reviews