Lenka Tomešová ‎– Rozprávky o líške a vlkovi

Label:
A.L.I. ‎– none
Series:
Format:
CD
Country:
Released:
Genre:
Style:

Tracklist

1 Ako vlk s líškou spolu gazdovali
2 Ako sa vlk ženil a neoženil
3 Ako líška na vlastnú pažravosť doplatila

Companies, etc.

  • Published ByA.L.I. – none

Notes

Ako vlk s líškou spolu gazdovali
Bol raz jeden vlk, ktorého všetci volali Tĺk. Iste si sami domyslíte, prečo. Nuž a tento vĺčko sa jedného dňa rozhodol, že začne podnikať. Podľa rady utáranej straky si za spoločníčku vybral líšku Šibalku. Spočiatku to vyzeralo dobre. Rozhodli sa, že budú spoločne čosi pestovať. Vĺčko sa hneď od začiatku obával o svoj podiel, a keď mu líška vysvetlila, že si úrodu budú deliť na hornú a dolnú polovicu, vlk sa šiel poradiť s divou sviňou, ktorú polovicu si má vybrať. Divá sviňa, ktorá oľubuje hľúzy, mu prirodzene poradila, že lepšia je tá dolná polovica. Líške viac nebolo treba. Hneď vedela, čo treba zasiať. Čo? To vám neprezradíme. Môžete si však byť istí, že toto Šibalkino šibalstvo zďaleka nebolo posledné.

Ako sa vlk ženil a neoženil
Niektorí ľudia sa nikdy nepoučia. Rovnako to platí aj medzi zvieratkami. Darmo líška Šibalaka vlka Tĺka toľkokrát ošmekla, ten sa nielen nepoučil, ale navyše sa rozhodol, že sa s líškou ožení. Veď predsa po svadbe platí - čo je moje, to je tvoje, a tak by vlastne všetok úžitok z líškinho Šibalstva mohol vlk zdieľať spolu s ňou. No, úmysel to bol pekný. Horšie to už bolo so skutkami. Vlkovi Tĺkovi sa totiž do cesty priplietol lišiak Ryško...

Ako líška na vlastnú pažravosť doplatila
Komu sa aj veľa máli, kto si pýta stále viac, často napokon zostane hladný v kúte stáť. Presne to sa stane líške Šibalke a lišiakovi Ryškovi. A viete prečo? Pretože tam, kde sa dvaja hádajú a bijú, zvíťazí zvyčajne tretí. Kto to bude? Nechajte sa prekvapiť. Bude to však tuhý boj. Pôjde tu totiž o priadnu hrudu syra!

Reviews