Robert Jíša ‎– Hlasy Moře

Label:
Levné Knihy ‎– LK 0256-2, Nextera ‎– none
Format:
CD, Album
Country:
Released:
Genre:
Style:

Tracklist

1 Atlantik 7:48
2 Středozemí 6:04
3 Rudé moře 2:54
4 Indický oceán 16:21
5 Pacifik 19:49
6 Drakeův průliv 1:57
7 Atlantik – Návrat 8:12

Credits

Notes

Moře je kolébka života na Zemi. Při úsvitu naší civilizace bylo navíc jedinou cestou k objevování doposud nepoznaných dálek a pro mnohé i k hledání štěstí. Moře a oceány spojují světadíly i naše rozdílné kultury. Byly prvními branami, kterými procházelo poznání o tom, v čem se lišíme a v čem jsme naopak všichni stejní.
Na tomto relaxačním projektu začal Robert Jíša pracovat už v roce 1995, během svého dlouhého pobytu na americkém kontinentu a svojí práci ukončuje nyní touto nahrávkou.
Nejdříve ho zajímaly rozdíly mezi Evropou, Severní a Jižní Amerikou. Později začal studovat i asijské, africké a australské vlivy na globální hudební jazyk a díky potápění v hlubinách různých oceánů objevoval i akustiku pod vodní hladinou.
Jednotlivé hudební skladby jsou na tomto albu doplněny autentickými nahrávkami světových moří a oceánů, včetně zpěvu velryb a delfínů. Vcelku pak tvoří jakousi pouť kolem světa. Toto dílo by nám především mohlo pomoci podniknout cestu ze všech nejzajímavější, cestu do nitra vlastní duše, kde se mnohdy skrývá ten pravý a jediný klíč k našemu štěstí…

Barcode and Other Identifiers

  • Barcode: 8594046742564

Reviews