Soundcheck (6) & Aga Kiepuszewska ‎– Marysia: wiersze z Kazachstanu

Label:
BCD Records (3) ‎– BCD CDN 27
Format:
CD, Album
Country:
Released:
Genre:
Style:

Credits

Notes

[cover note]

Wiersze Cioci Marysi trafiły prosto w moje serce! Tak naprawdę to ona podsunęła mi pomysł napisania muzyki do nich. Jeszcze nigdy nie komponowałem aż tak mocno pochłonięty przez teksty, dźwięki, wyobraźnię, emocje... Trwało to 3 dni i 3 noce. Muzyka zdawała się drzemać we mnie już wcześniej i czekać, aż pozwolę jej opuścić me ciało, duszę i umysł. Odpowiedniego kształtu nadali jej wspaniali muzycy, których mam szczęście znać i z którymi mam zaszczyt współpracować.
Wszystkie teksty są autorstwa mojej Cioci Marii Kocińskiej. Powstały podczas jej pobytu w Kazachstanie, gdzie wraz z rodziną w latach 1942-46 przebywała na zesłaniu. Dzięki nim mogłem znacznie lepiej poznać i zrozumieć bliską mi osobę. Mogłem lepiej wyobrazić sobie to, co przeżywało na "nieludzkiej ziemi" tak wielu naszych rodaków. Mogłem dostrzec to, co ważne w życiu. Mogłem także, kolejny raz utwierdzić się w przekonaniu, że Bóg jest dobry i że daje On nadzieję. Daje także siłę do przebaczania.
Ciocia Marysia mieszka dziś w Odolanowie, małym mieście koło Ostrowa Wielkopolskiego. Ma 91 lat. Za każdym razem kiedy się widzimy lub rozmawiamy przez telefon zaskakuje nas swą mądrością, wiedzą oraz niesamowitymi opowieściami ze swego życia.

Dedykuję tę płytę mojej Cioci Marysi
"Kocin" Kociński

Reviews