Tahir Drenica Dhe Hashim Shala ‎– Kënga E Ali Pashës

Label:
Jugoton ‎– EPY-34440
Format:
Vinyl, 7", EP
Country:
Released:
Genre:
Style:

Tracklist Hide Credits

A1 Kënga E Ali Pashës
Written-By – Narodna*
A2 Huaja Për Shkolla Të Reja
Written-By – Hashim Shala
B1 Kënga Për Ali Drenicën
Written-By – Tahir Drenica
B2 Jemi Vllëzer Të Nji Gjaku
Written-By – Hashim Shala

Credits

Barcode and Other Identifiers

  • Matrix / Runout (Runout A): EPY-34440 A 15771 ZP
  • Matrix / Runout (Runout B): EPY-34440 B 15771 ZP
  • Other (Rights Society): BIEM

Reviews