Various ‎– Pllake Me Kenge Dhe Muzike Shqiptare

Label:
Artexport ‎– AXM-003
Format:
Vinyl, 7", 33 ⅓ RPM
Country:
Released:
 
Genre:
Style:
 

Tracklist

A1 Bik Ndoja Kënga E Kalasë Së Shkodrës
A2 Sazet E Shtëpisë Së Kulturës Tiranë Valle Nr. 3 E Tiranës
B1 Luçije Miloti Shpend Ma I Par I Bukurisë
B2 Orkestra E Ansamblit Të Këngëve E Valleve* Valle E Shpalit

Notes

Titles and artists appears also in french on coverback.

Reviews