Βαγγέλης Γιαννόπουλος

Βαγγέλης Γιαννόπουλος

Real Name:
Vagelis Giannopoulos
Profile:
Producer.

Died September 4, 2014.
Sites:
Variations:
[a1033208]

Artist

Βαγγέλης Γιαννόπουλος Discography

Remix

Πύξ-Λάξ* Σ' Αγαπώ Πύξ-Λάξ* - Ο Ήλιος Του Χειμώνα Με Μελαγχολεί... (Album) Harvest Greece 1993 Sell This Version

Vocals

Μαντώ, Κώστας Χαριτοδιπλωμένος* Μαντώ, Κώστας Χαριτοδιπλωμένος* - Δος Μου Ένα Φιλί... Αυτό Το Καλοκαίρι (Album) Minos (2) Greece 1989 Sell This Version
RCLP 70204 Γιάννης Ζουγανέλης Γιάννης Ζουγανέλης - Απίστευτα Κι Όμως Ζουγανελληνικά(LP, Album) RCA RCLP 70204 Greece 1991 Sell This Version
ARISTA 74321-10695-2 Κώστας Χαριτοδιπλωμένος* Κώστας Χαριτοδιπλωμένος* - Ζηλεύω(CD, Album) Arista ARISTA 74321-10695-2 Greece 1992 Sell This Version
7243 8 55238 2 3 Βασίλης Καρράς Βασίλης Καρράς - Τηλεφώνησέ Μου(CD, Album) Minos (2) 7243 8 55238 2 3 Greece 1996 Sell This Version
7243 8 55276 2 3 Άντζελα Δημητρίου Άντζελα Δημητρίου - Μη Μας Αγαπάς…(CD, Album) EMI 7243 8 55276 2 3 Greece 1996 Sell This Version
7243 4 9675 21 Άντζελα Δημητρίου, Φοίβος* Άντζελα Δημητρίου, Φοίβος* - 100%(CD, Album) EMI 7243 4 9675 21 Greece 1998 Sell This Version

Instruments & Performance

COL 673023 2 Φίλοι Για Πάντα Φίλοι Για Πάντα - Φίλοι Για Πάντα(CD, Single) Columbia COL 673023 2 Greece 2002 Sell This Version

Writing & Arrangement

ARISTA 74321-10695-2 Κώστας Χαριτοδιπλωμένος* Κόκκινο Πανί Κώστας Χαριτοδιπλωμένος* - Ζηλεύω(CD, Album) Arista ARISTA 74321-10695-2 Greece 1992 Sell This Version

Conducting & Leading

Πύξ-Λάξ* Σ' Αγαπώ and 1 more… Πύξ-Λάξ* - Ο Ήλιος Του Χειμώνα Με Μελαγχολεί... (Album) Harvest Greece 1993 Sell This Version

Production

Apurimac Apurimac - Εκεί Στις Μπραχάμες (Album) Minos (2) Greece 1989 Sell This Version
Μαντώ, Κώστας Χαριτοδιπλωμένος* Μαντώ, Κώστας Χαριτοδιπλωμένος* - Δος Μου Ένα Φιλί... Αυτό Το Καλοκαίρι (Album) Minos (2) Greece 1989 Sell This Version
Ηλίας Κλωναρίδης Ηλίας Κλωναρίδης - Στη Μέση Του Δρόμου (Album) Music Box International, Music Box International Greece 1990 Sell This Version
Λαθρεπιβάτες Λαθρεπιβάτες - Ταξίδι Στ' Όνειρο (Album) Music Box International Greece 1990 Sell This Version
Παναγιώτης Τσιάπης Φιλική Συμμετοχή Μανώλης Μητσιάς Παναγιώτης Τσιάπης Φιλική Συμμετοχή Μανώλης Μητσιάς - ... Επιστρέφω Αμέσως (Album) Music Box International Greece 1990 Sell This Version
ARISTA 74053 Κώστας Χαριτοδιπλωμένος* Κώστας Χαριτοδιπλωμένος* - Καίγομαι(LP, Album) Arista ARISTA 74053 Greece 1991 Sell This Version
RCLP 70204 Γιάννης Ζουγανέλης Γιάννης Ζουγανέλης - Απίστευτα Κι Όμως Ζουγανελληνικά(LP, Album) RCA RCLP 70204 Greece 1991 Sell This Version
RCLP 70188, 70188 Bang (2) Bang (2) - Bang(LP, Album) RCA, RCA RCLP 70188, 70188 Greece 1991 Sell This Version
ARISTA 74321-10695-2 Κώστας Χαριτοδιπλωμένος* Κώστας Χαριτοδιπλωμένος* - Ζηλεύω(CD, Album) Arista ARISTA 74321-10695-2 Greece 1992 Sell This Version
7243 8 52210 2 6 Κωνσταντίνα Κωνσταντίνα - Έρχομαι(CD, Album) Minos (2) 7243 8 52210 2 6 Greece 1996 Sell This Version
7243 8 84523 2 8 Νίκος Τερζής* Νίκος Τερζής* - Μη Μου Λες(CD, Single) Minos (2) 7243 8 84523 2 8 Greece 1997 Sell This Version
7243 8 85957 2 8 Ελένη Καρουσάκη Ελένη Καρουσάκη - Αν Ήμουν Άντρας(CD, Single) Minos (2) 7243 8 85957 2 8 Greece 1998 Sell This Version
7243 8 89223 2 6 Μάσκες Μάσκες - Σχέδιο Με Βροχή(CD, EP) Minos-EMI 7243 8 89223 2 6 Greece 2000 Sell This Version
7243 5 38937 2 9 Μάσκες Μάσκες - Γέφυρες Στις Ταράτσες(CD, Album) EMI, Minos-EMI 7243 5 38937 2 9 Greece 2002 Sell This Version
724358067125 Πέγκυ Ζήνα Πέγκυ Ζήνα - Βρες Έναν Τρόπο...(CD, Album, RE) Minos (2) 724358067125 Greece 2003 Sell This Version