Temistocle Popa

Real Name:
Mistocli Popa
Profile:
Romanian well known composer, born in Galaţi, June 26, 1921, died in Bucharest, November 26, 2013.
He composed for all known romanian singers.
Sites:
In Groups:
Variations:
[a1098563]

Artist

Albums

Temistocle Popa - Muzică Din Filmul „Veronica” album art Temistocle Popa Muzică Din Filmul „Veronica” (Album) Electrecord Romania 1972 Sell This Version
EDE 01376 Temistocle Popa - Frumoasă Tinerețe album art Temistocle Popa Frumoasă Tinerețe(LP, Mono) Electrecord EDE 01376 Romania 1978 Sell This Version
ST-EDE 02010 Temistocle Popa - Music Selected From 'The Clowns' And 'A Clown At The North Pole' Original Sound Track album art Temistocle Popa, Vasilica Istrate Temistocle Popa, Vasilica Istrate - Music Selected From 'The Clowns' And 'A Clown At The North Pole' Original Sound Track(LP, Album) RomaniaFilm, Electrecord ST-EDE 02010 Romania 1982 Sell This Version
EDC 454 Temistocle Popa - „...Frumoasele Mele Lalele“ – Melodii De Temistocle Popa album art Temistocle Popa „...Frumoasele Mele Lalele“ – Melodii De Temistocle Popa(CD, Album) Electrecord EDC 454 Romania 2001 Sell This Version

Singles & EPs

Temistocle Popa - Melodii De Temistocle Popa album art Temistocle Popa Melodii De Temistocle Popa Electrecord, Electrecord Romania 1966 Sell This Version
Temistocle Popa - Chitare / Ce E Cu Tine / Mi-ai Furat Inima / Noapte Bună Bucureşti album art Dan Spătaru - Melodii De Temistocle Popa Dan Spătaru - Melodii De Temistocle Popa - Chitare / Ce E Cu Tine / Mi-ai Furat Inima / Noapte Bună Bucureşti Electrecord, Electrecord Romania 1967 Sell This Version
EDC 916, 45-EDC 916 Temistocle Popa - Melodii De Temistocle Popa album art Temistocle Popa Melodii De Temistocle Popa(7", Mono) Electrecord, Electrecord EDC 916, 45-EDC 916 Romania 1968 Sell This Version
EDC 10.001 Temistocle Popa - Cîntece, Poate-i Un Semn, Inima, Pune-ți Ceva În Gînd album art Luigi Ionescu – Melodii De Temistocle Popa Luigi Ionescu – Melodii De Temistocle Popa - Cîntece, Poate-i Un Semn, Inima, Pune-ți Ceva În Gînd(7", Mono) Electrecord EDC 10.001 Romania 1968 Sell This Version
Temistocle Popa - Mi-a Spus Inima Aseară... / Pe Aleia Oltului / Trecea Fanfara Militară / Mereu Cînta album art Dan Spătaru - Melodii De Temistocle Popa Dan Spătaru - Melodii De Temistocle Popa - Mi-a Spus Inima Aseară... / Pe Aleia Oltului / Trecea Fanfara Militară / Mereu Cînta Electrecord, Electrecord Romania 1969 Sell This Version
45-EDC 10.590 Temistocle Popa - Muzică Din Filmul Eu, Tu Și Ovidiu album art Temistocle Popa Muzică Din Filmul Eu, Tu Și Ovidiu(7", Mono) Electrecord 45-EDC 10.590 Romania 1977 Sell This Version

Compilations

NC 005 Temistocle Popa - The Best Romanian Music Collection album art Marcel Dragomir / Ionel Tudor / Florin Bogardo / Horia Moculescu / Dumitru Lupu / Marius Țeicu / Temistocle Popa / Șerban Georgescu / George Grigoriu / Jolt Kerestely Marcel Dragomir / Ionel Tudor / Florin Bogardo / Horia Moculescu / Dumitru Lupu / Marius Țeicu / Temistocle Popa / Șerban Georgescu / George Grigoriu / Jolt Kerestely - The Best Romanian Music Collection(10xCD + Box, Comp) CDS Music NC 005 Romania 2005 Sell This Version

Videos (11) Edit