Στέλλα Γκρέκα

Real Name:
Στυλιανή Λαγκαδά (Stiliani / Stella Lagkada)
Profile:
Greek singer/actress born in 1922. Wife of Ορέστης Λάσκος until 1947.
Variations:
[a2098785]

Artist

Albums

Στέλλα Γκρέκα - Στέλλα Γκρέκα album art Στέλλα Γκρέκα Στέλλα Γκρέκα (Album) Regal Greece 1974 Sell This Version
Στέλλα Γκρέκα - Η Στέλλα Γκρέκα Τραγουδάει Χρήστο Χαιρόπουλο album art Στέλλα Γκρέκα Πιάνο Παίζει Ο Χρήστος Χαιρόπουλος Στέλλα Γκρέκα Πιάνο Παίζει Ο Χρήστος Χαιρόπουλος - Η Στέλλα Γκρέκα Τραγουδάει Χρήστο Χαιρόπουλο (Album) Columbia Greece 1975 Sell This Version
2J 062-70295 Στέλλα Γκρέκα Η Στέλλα Γκρέκα Τραγουδάει Αττίκ(LP, Album) Odeon 2J 062-70295 Greece 1976 Sell This Version

Singles & EPs

ATT. 416 Στέλλα Γκρέκα - Otan Se Vlepo = When I See You album art Stella Greka* Otan Se Vlepo = When I See You(Shellac, 10") Attikon ATT. 416 US Unknown Sell This Version
ATT. 418 Στέλλα Γκρέκα - Tha Figo / Gia Sena Monaha album art Stella Greka* Tha Figo / Gia Sena Monaha(Shellac, 10") Attikon ATT. 418 US Unknown Sell This Version
D.G. 6610 Στέλλα Γκρέκα - Ήρθες Σαν Την Άνοιξη / Για Σένα... Για Σένα album art Στέλλα Γκρέκα / Μόλλυ* & Τ. Μαρούδας* Στέλλα Γκρέκα / Μόλλυ* & Τ. Μαρούδας* - Ήρθες Σαν Την Άνοιξη / Για Σένα... Για Σένα(Shellac, 10") Columbia D.G. 6610 Greece Unknown Sell This Version

Compilations

Στέλλα Γκρέκα - Τα Τραγούδια Της Αμερικής album art Στέλλα Γκρέκα Τα Τραγούδια Της Αμερικής (Comp) Lyra Greece 1990 Sell This Version
none Στέλλα Γκρέκα - «Μια Φωνή Μύθος» album art Στέλλα Γκρέκα «Μια Φωνή Μύθος»(CD, Comp, Promo, RM) Not On Label none Greece 2014 Sell This Version

Videos (5) Edit