Qazim Berisha

Qazim Berisha

Variations:
[a2188116]

Artist

Qazim Berisha Discography Tracks

Singles & EPs

EPY-4343 Sabrije Hajredini, Zojë Malësorja / Qamili I Vogël, Ibrahim Krasniqi Dhe Qazim Berisha Sabrije Hajredini, Zojë Malësorja / Qamili I Vogël, Ibrahim Krasniqi Dhe Qazim Berisha - Mori Çikë Ne Derë Të Stanit / Kanga E Pajazitit(7", EP) Jugoton EPY-4343 Yugoslavia 1970 Sell This Version
EPY-4342 Sabrije Hajredini, Zojë Malësorja / Qamili I Vogël, Ibrahim Krasniqi, Qazim Berisha Sabrije Hajredini, Zojë Malësorja / Qamili I Vogël, Ibrahim Krasniqi, Qazim Berisha - Mori Çikë N'at Hajat / Kanga E Mahmut Pashës(7", EP) Jugoton EPY-4342 Yugoslavia 1970 Sell This Version
EPY-4358 Bajrush Doda - Qazim Berisha Dhe Ibrahim Krasniqi Bajrush Doda - Qazim Berisha Dhe Ibrahim Krasniqi - Kanga E Lugut T' Baranit(7", EP) Jugoton EPY-4358 Yugoslavia 1970 Sell This Version
EPY-4426 Qamili I Vogël - Bajrush Doda - Qazim Berisha - Ibrahim Krasniqi Qamili I Vogël - Bajrush Doda - Qazim Berisha - Ibrahim Krasniqi - Kënga E Ibrahim Sadikut(7", EP) Jugoton EPY-4426 Yugoslavia 1971 Sell This Version
SY-12091 Qazim Berisha Dhe Ibrahim Krasniqi Qazim Berisha Dhe Ibrahim Krasniqi - Për Gjithë Monë Të Kamë Në Shpirt(7", Single) Jugoton SY-12091 Yugoslavia 1973 Sell This Version
EPY-44701 Shaban BaksiQamili I Vogël, Qazim Berisha Dhe Ibrahim Krasniçi* Shaban BaksiQamili I Vogël, Qazim Berisha Dhe Ibrahim Krasniçi* - Maroma Nji Kafe(7", EP) Jugoton EPY-44701 Yugoslavia 1979 Sell This Version