Islam Burniku

[a2250211]

Artist

Islam Burniku Discography Tracks

Singles & EPs

EDK 5253 Hashim Shala I Shoqëruar Nga Xhemail* Dhe Islam Burniku Hashim Shala I Shoqëruar Nga Xhemail* Dhe Islam Burniku - Vallja E Radichevës(7", EP) Diskos EDK 5253 Yugoslavia 1969 Sell This Version
ebk-0242 Xhemajl* Dhe Islam Burniku Shoqëron Me Qiteli Murat Bunjaku Xhemajl* Dhe Islam Burniku Shoqëron Me Qiteli Murat Bunjaku - Këndojnë(7", EP) Beograd Disk ebk-0242 Yugoslavia 1971 Sell This Version
EP-6038 Xhemaijl* Dhe Islam Burniku Të Përcijellur Nga Murat Bunjaku Dhe Hajdin Statovci Xhemaijl* Dhe Islam Burniku Të Përcijellur Nga Murat Bunjaku Dhe Hajdin Statovci - Kënga E Feta Hysës(7", EP) Šumadija EP-6038 Yugoslavia 1971 Sell This Version
SND-2005 Xhemaijl* Dhe Islam Burniku Nga Murat Bunjaku Me Giteli Dhe Hajdin Statovci Xhemaijl* Dhe Islam Burniku Nga Murat Bunjaku Me Giteli Dhe Hajdin Statovci - Mendët E Insanit Janë Si Era (Kënge Popullore)(7") Diskoton SND-2005 Yugoslavia Unknown Sell This Version