Ukë Currani

Ukë Currani

Variations:
Viewing All | Ukë Currani
[a2259424]

Artist

Ukë Currani Discography Tracks

Albums

LPY-V-853 Various Shkojnë E Vijnë Menzit Si Era and 1 more… Various - Vaj Moj Lule (Këngët Dhe Vallet Popullore Shqiptare = Albanske Narodne Pesme I Igre)(LP, Album) Jugoton LPY-V-853 Yugoslavia 1971 Sell This Version

Compilations

CAY-14 Various Shkojnë E Vijnë Menzit Si Era (as Uke Currani) and 1 more… Various - Këngë Popullore Shqiptare(Cass, Comp, Mono) Jugoton CAY-14 Yugoslavia 1971 Sell This Version