[a2835025]

Artist

Miki Jovanovski Džafer Discography Tracks

Albums

MП 22115 Various Кој Да те Љуби (as Мики Јовановски) Various - Фестивал На Забавни Мелодии "Интерфест Битола '94" - Касета 2(Cass, Album) МРТ MП 22115 Macedonia 1994 Sell This Version
Miki Jovanovski Džafer - Македонското Срце Чука Во 7/8 album art Гарабет Тавитјан* Со Браќата Тавитјан* И Најголемите Балкански Пејачи Не Си Го Продавај Кољо Чифликот (as Мики Јовановски) Гарабет Тавитјан* Со Браќата Тавитјан* И Најголемите Балкански Пејачи - Македонското Срце Чука Во 7/8 (Album) Paramecium Production Macedonia 2009 Sell This Version
Miki Jovanovski Džafer - Фестивал На Забавни Мелодии Скопје 2013 - Скопски Фестивал 2013 album art Various Разбуди Се (as Мики Јовановски Џафер) Various - Фестивал На Забавни Мелодии Скопје 2013 - Скопски Фестивал 2013 (Album, Comp) МРТ Macedonia 2013 Sell This Version

Compilations

CD 0003 Various Sonce Za Tri Sveta (as Miki Jovanovski DžafI) Various - Фестивал на Забавни Мелодии Макфест 1 = Makfest Song Festival 93(CD, Comp) MEI MAKFEST CD 0003 Macedonia 1993 Sell This Version
AMS 001-Z Miki Jovanovski Džafer - Најдоброто Од Македонија - Забавна album art Various Сонце За Три Светови (as Мики Јовановски Џафер) Various - Најдоброто Од Македонија - Забавна(CD, Comp) Агенција За Млади И Спорт AMS 001-Z Macedonia 2011 Sell This Version