Kisu Jernström

Real Name:
Kristian Olof Jernström
Profile:
Born June 20, 1951 in Helsinki, Finland. A Finnish musician, composer and songwriter.
Aliases:
In Groups:
Variations:

Albums

Kisu Jernström - Sinulle! album art Kisu Jernström Sinulle! (Album) Columbia, Columbia Finland 1971 Sell This Version
5E 062-34933 Kisu Jernström - Kun Paljon Antaa album art Kisu Jernström Kun Paljon Antaa(LP, Album) Columbia 5E 062-34933 Finland 1973 Sell This Version
5E 062-35045 Kisu Jernström - Hasta Mañana album art Kisu* Hasta Mañana(LP, Album, Gat) EMI 5E 062-35045 Finland 1974 Sell This Version
Kisu Jernström - Tunteet album art Kisu* Tunteet (Album) EMI Finland 1976 Sell This Version
9C 062-38232 Kisu Jernström - Maaliskuun Kuudes album art Kisu* Maaliskuun Kuudes(LP, Album) EMI 9C 062-38232 Finland 1977 Sell This Version
SLP 659 Kisu Jernström - Luotan Huomiseen album art Kisu* Luotan Huomiseen(LP, Album) Scandia SLP 659 Finland 1978 Sell This Version
SLP 677 Kisu Jernström - Kisu album art Kisu* Kisu(LP, Album) Scandia SLP 677 Finland 1980 Sell This Version
Kisu Jernström - Don't Stop The Music album art Kisu* Don't Stop The Music (Album) Sonet Finland 1981 Sell This Version
HILP 161 Kisu Jernström - Musta Kissa album art Kisu* Musta Kissa(LP, Album) Hi-Hat HILP 161 Finland 1984 Sell This Version

Singles & EPs

T 6546 Kisu Jernström - Mies Ja Ääni / Murehdi En, Takaan Sen album art Kisu* Ja Uniset Kisu* Ja Uniset - Mies Ja Ääni / Murehdi En, Takaan Sen(7", Single) Sonet T 6546 Finland 1970 Sell This Version
5 E006-34248 Kisu Jernström - Väliäkös Sillä Sitten On album art Kisu* Väliäkös Sillä Sitten On(7", Single) Columbia 5 E006-34248 Finland 1970 Sell This Version
5E 006-34506 Kisu Jernström - Las Vegas album art Kisu* Las Vegas(7", Single) Columbia 5E 006-34506 Finland 1971 Sell This Version
5E 006-34387 Kisu Jernström - Alahan Tulla album art Kisu* Alahan Tulla(7", Single) Columbia 5E 006-34387 Finland 1971 Sell This Version
5E 006-34599 Kisu Jernström - Kun Paljon Antaa album art Kisu* Kun Paljon Antaa(7", Single) Columbia 5E 006-34599 Finland 1972 Sell This Version
5E 006-35025 Kisu Jernström - Viikonloppu album art Kisu* Viikonloppu(7", Single) Columbia 5E 006-35025 Finland 1973 Sell This Version
5E 006-34777 Kisu Jernström - Nappi Silmään album art Kisu* Nappi Silmään(7", Single) Columbia 5E 006-34777 Finland 1973 Sell This Version
5E 006-34935 Kisu Jernström - Uneen Aika Vaipuu / Eeva album art Kisu* Uneen Aika Vaipuu / Eeva(7", Single) Columbia 5E 006-34935 Finland 1973 Sell This Version
5E006-34986 Kisu Jernström - Icing / Kun Sinä Jäät album art Marion (9) / Kisu* Marion (9) / Kisu* - Icing / Kun Sinä Jäät(7", Single) EMI 5E006-34986 Finland 1974 Sell This Version
5E 006-35042 Kisu Jernström - Juustossa Löytyy / Viimeinen Iltapäivä album art Kisu* Juustossa Löytyy / Viimeinen Iltapäivä(7", Single) EMI 5E 006-35042 Finland 1974 Sell This Version
5E 006-35090 Kisu Jernström - Saanhan Olla Hän / Kaunein Aamu album art Kisu* Saanhan Olla Hän / Kaunein Aamu(7", Single) EMI 5E 006-35090 Finland 1974 Sell This Version
5E 006-38000 Kisu Jernström - Paloma Blanca album art Kisu* Paloma Blanca(7", Single) EMI 5E 006-38000 Finland 1975 Sell This Version
9C 006-38218 Kisu Jernström - Oi Voi album art Kisu* Oi Voi(7", Single) EMI 9C 006-38218 Finland 1976 Sell This Version
5E 006-36014 Kisu Jernström - Tunteet album art Kisu* Tunteet(7", Single) EMI 5E 006-36014 Finland 1976 Sell This Version
5E 006-36026 Kisu Jernström - Känslor album art Kisu* Känslor(7", Single) EMI 5E 006-36026 Finland 1976 Sell This Version
9C 006-38275 Kisu Jernström - Sinun Rakkautesi album art Kisu* Sinun Rakkautesi(7", Single) EMI 9C 006-38275 Finland 1977 Sell This Version

Reviews

Add Review

magomusiikki

magomusiikki

February 21, 2012
Kisu on käyttänyt myös salanimeä Börje Östergård Flamingolle tehdyissä, tietyissä levytyksissä.
Täältä löytyvät nuo biisit Kassu Halosen ja Vexi Salmen diskografioista: https://sites.google.com/site/halonensalmisamulisivonen/home

Videos (9) Edit