Apotheosis (9)

Apotheosis (9)

Profile:
Бендот е составен во 2008 година без специфична насока под името Еxecutor. Со тек на времето насоката се усмерува кон мелодет жанрот инспириран од шведската метал сцена и бендовите како Dark Tranquility, Insomnium, In Flames, и други бендови од други поджанрови на метал.

Во 2013, бендот го менува името во Apotheosis. Од своето оформување па до сега Apotheosis имаат свирено заедно co повеќе светски и европски бендови како Prion (Argentina), Ashen Epitaph (Serbia) како и ја имаат делено сцена со голем број на успешни македонски метал бендови како Last Act of Defiance, Formless Terror и драгите пријатели од Ambroz.
Sites:
Members:
[a5913481]

Artist

Apotheosis (9) Discography Tracks

Albums

none Apotheosis (9) Shadow And Sound(CD, Album) Not On Label none Macedonia 2015 Sell This Version