Real Name:
Petri Kari Olavi Laaksonen
Profile:
Born February 7, 1962 in Sauvo, Finland. A Finnish singer, musician and songwriter.
Sites:
Variations:

Compilations

4509-98175-2 Petri Laaksonen - Rakkauden Tähden (17 Laulua Rakkaudesta) album art Various Unen Jälkeen Various - Rakkauden Tähden (17 Laulua Rakkaudesta)(CD, Comp) Fazer Music 4509-98175-2 Finland 1994 Sell This Version
4509-98211-2 Petri Laaksonen - Promo • Syksy 1994 album art Various Meren Laulua Kuuntelen Various - Promo • Syksy 1994(CD, Comp, Promo) Fazer Music 4509-98211-2 Finland 1994 Sell This Version
4509-96576-2 Petri Laaksonen - Uutuuksia - Kesä '94 album art Various Täällä Pohjan Tähden Alla Various - Uutuuksia - Kesä '94(CD, Comp, Promo) Fazer Records 4509-96576-2 Finland 1994 Sell This Version
V 93208 VV3 Petri Laaksonen - Suursuosikit - 90-luvun Parhaat Kotimaiset Iskelmät album art Various Täällä Pohjantähden Alla Various - Suursuosikit - 90-luvun Parhaat Kotimaiset Iskelmät(5xCD, Comp + Box) Valitut Palat V 93208 VV3 Finland 1995 Sell This Version
0630-13840-4 Various Minä Toivoisin Niin Various - 20 Toiveiskelmää 1: Anna Vierellesi Tulla(Cass, Comp) Fazer Records 0630-13840-4 Finland 1996 Sell This Version
0630-13844-4 Petri Laaksonen - 20 Toiveiskelmää 5: Anna Mulle Tähtitaivas album art Various Täällä Pohjantähden Alla Various - 20 Toiveiskelmää 5: Anna Mulle Tähtitaivas(Cass, Comp) Fazer Records 0630-13844-4 Finland 1996 Sell This Version
3984-24099-2 Petri Laaksonen - Rekiretki 20 Iloista Joululaulua album art Various Pellavapään Joulu and 1 more… Various - Rekiretki 20 Iloista Joululaulua(CD, Comp) Warner Music Finland 3984-24099-2 Finland 1998 Sell This Version
V94310VV3 Petri Laaksonen - Tanssit Suomen Suvessa album art Various Kesä Älä Mee Various - Tanssit Suomen Suvessa(4xCD, Comp) Valitut Palat V94310VV3 Finland 1998 Sell This Version
AV-K 104, 3984-23085-4 Petri Laaksonen - Neste album art Various Täällä Pohjantähden Alla Various - Neste(Cass, Comp) Fazer Records, Fazer Records AV-K 104, 3984-23085-4 Finland 1998 Sell This Version
LF4V98002VV3 Petri Laaksonen - Olet Maailmain Ja 24 Muuta album art Various Rakkauden Liekki Various - Olet Maailmain Ja 24 Muuta(2xCD, Comp) Valitut Palat LF4V98002VV3 Finland 1998 Sell This Version
V97023VV3 Petri Laaksonen - Sydämeeni Joulun Teen album art Various Sydämeeni Joulun Teen and 4 more… Various - Sydämeeni Joulun Teen(4xCD, Comp) Valitut Palat V97023VV3 Finland 1998 Sell This Version
3984-23694-2 Petri Laaksonen - 90-Luvun Hitit album art Various Täällä Pohjantähden Alla Various - 90-Luvun Hitit(CD, Comp) Warner Music Finland 3984-23694-2 Finland 1998 Sell This Version
8573-84074-2 Petri Laaksonen - Koko Perheen Joulu album art Various Varpunen Jouluaamuna Various - Koko Perheen Joulu(2xCD, Comp) Fazer Records 8573-84074-2 Finland 2000 Sell This Version
V00213VV3 Petri Laaksonen - Suomi-iskelmä Kautta Aikojen album art Various Täällä Pohjantähden Alla Various - Suomi-iskelmä Kautta Aikojen(5xCD, Comp) Valitut Palat V00213VV3 Finland 2002 Sell This Version
LF30V03001VV3 Petri Laaksonen - Älä Lähde Pois + 24 Muuta Toiveiskelmää album art Various Tahtoisin Various - Älä Lähde Pois + 24 Muuta Toiveiskelmää(2xCD, Comp) Valitut Palat LF30V03001VV3 Finland 2003 Sell This Version
5050467-4009-2-4 Petri Laaksonen - Itämeren Parasta Viihdettä - Kesän Tuulet album art Various Kultareunapilvet Various - Itämeren Parasta Viihdettä - Kesän Tuulet(CD, Comp) Warner Music Finland 5050467-4009-2-4 Finland 2004 Sell This Version
FGCD 5140 Petri Laaksonen - Radio Dei 20 Gospelhittiä album art Various On Lähde Salainen Various - Radio Dei 20 Gospelhittiä(CD, Comp) Finngospel, Radio Dei FGCD 5140 Finland 2007 Sell This Version
V07010VV3 Petri Laaksonen - Suomen Suvessa Soi album art Various Kesäyön Tuuli Various - Suomen Suvessa Soi(4xCD, Comp, RM + Box) Valitut Palat V07010VV3 Finland 2008 Sell This Version
FGCD 5142 Petri Laaksonen - Hiljaisuuden Lauluja album art Various Rakastan Tätä Maata and 3 more… Various - Hiljaisuuden Lauluja(3xCD, Comp) FG-Musiikki FGCD 5142 Finland 2008 Sell This Version
LF65V10001VV3 Petri Laaksonen - Valon Toit + 24 Muuta Toiveiskelmää album art Various Meri Kuutamolla Various - Valon Toit + 24 Muuta Toiveiskelmää(2xCD, Comp) Valitut Palat LF65V10001VV3 Finland 2010 Sell This Version
5052498324026 Various Lumivalkeaa Various - Joulun Suosikit - 30 Suosikkia(2xCD, Comp) WEA 5052498324026 Finland 2010 Sell This Version
5099968073220 Petri Laaksonen - Kaikkien Aikojen Paras Joululevy 2 album art Various Sydämessäni On Taivas Various - Kaikkien Aikojen Paras Joululevy 2(3xCD, Comp + Box) Capitol Records 5099968073220 Finland 2011 Sell This Version
50999 028297 2 2 Petri Laaksonen - Kaikkien Aikojen Suomi-iskelmät 2 album art Various Täällä Pohjantähden Alla Various - Kaikkien Aikojen Suomi-iskelmät 2(3xCD, Comp + Box) Capitol Records 50999 028297 2 2 Finland 2011 Sell This Version
5099901703825 Petri Laaksonen - Kaikkien Aikojen Elämää Suuremmat Laulut album art Various Täällä Pohjantähden Alla Various - Kaikkien Aikojen Elämää Suuremmat Laulut(3xCD, Comp + Box) Capitol Records, EMI 5099901703825 Finland 2012 Sell This Version
3750566 Petri Laaksonen - Kaikkien Aikojen Paras Joululevy 3 album art Various Joulun Satu Various - Kaikkien Aikojen Paras Joululevy 3(3xCD, Comp) Capitol Records 3750566 Finland 2013 Sell This Version