Mihai Eminescu

Real Name:
Mihail Eminovici
Profile:
Romanian poet, born 15th January 1850 in Botoșani or Ipotești - died 15th June 1889 in Bucharest.
Sites:
Variations:

Albums

EXE-0183 Mihai Eminescu - Versuri album art Eminescu* Versuri(LP, Mono) Electrecord EXE-0183 Romania 1965 Sell This Version
C.S. 02 Mihai Eminescu - Versuri De Mihai Eminescu (II) album art Mihai Eminescu Versuri De Mihai Eminescu (II)(LP, Mono) Electrecord C.S. 02 Romania 1966 Sell This Version
C.S. 01 Mihai Eminescu - Versuri De Mihai Eminescu (I) album art Mihai Eminescu Versuri De Mihai Eminescu (I)(LP, Mono) Electrecord C.S. 01 Romania 1966 Sell This Version
EXE 0450 Mihai Eminescu - Făt Frumos Din Lacrimă (Basm Dramatizat) album art Mihai Eminescu Făt Frumos Din Lacrimă (Basm Dramatizat) Electrecord EXE 0450 Romania 1970 Sell This Version
EXE 01473 Mihai Eminescu - Decebal album art Mihai Eminescu Decebal(LP, Mono) Electrecord EXE 01473 Romania 1979 Sell This Version
EXE 1612/1613 Mihai Eminescu - Scrisorile / Strigoii album art Eminescu* Interpretate de Dan Nasta Eminescu* Interpretate de Dan Nasta - Scrisorile / Strigoii(2xLP, Mono) Electrecord EXE 1612/1613 Romania 1980 Sell This Version
EXE 01882 Mihai Eminescu - Luceafărul (Coruri Pe Versuri De Mihai Eminescu) album art Mihai Eminescu Luceafărul (Coruri Pe Versuri De Mihai Eminescu) (Album) Electrecord EXE 01882 Romania 1981 Sell This Version
EXE 02477 Mihai Eminescu - Floare Albastră (Din Lirica De Dragoste) album art Mihai Eminescu – Recită Ion Caramitru Și Valeria Seciu Mihai Eminescu – Recită Ion Caramitru Și Valeria Seciu - Floare Albastră (Din Lirica De Dragoste)(LP, Mono) Electrecord EXE 02477 Romania 1984 Sell This Version
EXE 03119 Mihai Eminescu - Bogdan Dragoș (Dramă Istorică) album art Mihai Eminescu Bogdan Dragoș (Dramă Istorică)(LP, Mono) Electrecord EXE 03119 Romania 1987 Sell This Version
EXE 03275 Mihai Eminescu - Cezara album art Mihai Eminescu Cezara(LP, Mono) Electrecord EXE 03275 Romania 1988 Sell This Version
EXE 03607/03608 Mihai Eminescu - Scrisorile album art Mihai Eminescu Recită : Mircea Albulescu Mihai Eminescu Recită : Mircea Albulescu - Scrisorile Electrecord EXE 03607/03608 Romania 1989 Sell This Version
EXE 03490 Mihai Eminescu - La Trecutu-ți Mare, Mare Viitor album art Mihai Eminescu La Trecutu-ți Mare, Mare Viitor(LP, Mono) Electrecord EXE 03490 Romania 1989 Sell This Version
EXE 03489 Mihai Eminescu - Versuri album art Mihai Eminescu Recită: Gheorghe Cozorici Mihai Eminescu Recită: Gheorghe Cozorici - Versuri(LP, Mono) Electrecord EXE 03489 Romania 1989 Sell This Version
EXE 04101 / 04102 Mihai Eminescu - Memento Mori album art Mihai Eminescu Memento Mori(2xLP, Mono) Electrecord EXE 04101 / 04102 Romania 1991 Sell This Version
none Mihai Eminescu - Poesii De Mihai Eminescu album art Mihai Eminescu Poesii De Mihai Eminescu(4xCD + Box) Editura Casa Radio none Romania 2014 Sell This Version
DCD 20 Demetri Motatu, Mihai Eminescu Demetri Motatu, Mihai Eminescu - El Presente Eterno - Poemas De M. Eminescu(CD) Delicias Discográficas DCD 20 Unknown Sell This Version

Miscellaneous

RoMC 3155 Mihai Eminescu - Făt Frumos Din Lacrimă album art Mihai Eminescu Făt Frumos Din Lacrimă(Cass) Roton RoMC 3155 Romania 1998 Sell This Version
none Mihai Eminescu - Poesii album art Mihai Eminescu Poesii(CD, Promo) Laboratoarele Remedia none Romania 2016 Sell This Version