Åse Wentzel

Real Name:
Åse Carola Wentzel Larsen
Profile:
Born 02.01.1924 in Trondheim, Norway
In Groups:
Variations:
Viewing All | Åse Wentzel

Albums

Åse Wentzel - Kjente Juletoner album art Åse Wentzel, Ivar Ruste Og Arnt Haugens Orkester Åse Wentzel, Ivar Ruste Og Arnt Haugens Orkester - Kjente Juletoner Emidisc (2) Norway 1973 Sell This Version
Åse Wentzel - Det Skal Vi Være To Om album art Freddy Kristoffersen, Åse Wentzel Freddy Kristoffersen, Åse Wentzel - Det Skal Vi Være To Om (Album) Philips Norway 1974 Sell This Version
7 E 048-51026 Åse Wentzel - Dans Med Oss album art Åse Wentzel og Ivar Ruste med Arnt Haugens Kvartett Åse Wentzel og Ivar Ruste med Arnt Haugens Kvartett - Dans Med Oss(LP, Album) Emidisc (2) 7 E 048-51026 Norway 1974 Sell This Version
Åse Wentzel - Glade minner med Åse Wentzel, Børt Erik Thoresen, Arnt Haugen, Gunnar "GP" Pedersen album art Åse Wentzel, Børt-Erik Thoresen, Arnt Haugen, Gunnar Pedersen Åse Wentzel, Børt-Erik Thoresen, Arnt Haugen, Gunnar Pedersen - Glade minner med Åse Wentzel, Børt Erik Thoresen, Arnt Haugen, Gunnar "GP" Pedersen Continental Records (5) Norway 1984 Sell This Version
LMLP 85002 Åse Wentzel, Børt-Erik Thoresen, Arnt Haugen, Gunnar GP Pedersen (2), Gluntan Åse Wentzel, Børt-Erik Thoresen, Arnt Haugen, Gunnar GP Pedersen (2), Gluntan - Glade Minner 2(LP) Lexicon Media AS LMLP 85002 Unknown Sell This Version

Singles & EPs

ND-7055 Åse Wentzel - Domino / Det Er Dans I Kastilien album art Åse Wentzel Og Margareth Stene Duett Med Odeon-Kvintetten Åse Wentzel Og Margareth Stene Duett Med Odeon-Kvintetten - Domino / Det Er Dans I Kastilien(Shellac, 10") Odeon ND-7055 Norway 1951 Sell This Version
ND-7027 Åse Wentzel - Et Lite Kyss I Porten / Tennessee-Vals album art Åse Wentzel Et Lite Kyss I Porten / Tennessee-Vals(Shellac, 10") Odeon ND-7027 Norway 1951 Sell This Version
Åse Wentzel - Et Brev Med Tre Kjærlige Ord / Min Hemmelighet  album art Åse Wentzel Og Thor Raymond Med Willy Andresens Og Hans Kvintett* Åse Wentzel Og Thor Raymond Med Willy Andresens Og Hans Kvintett* - Et Brev Med Tre Kjærlige Ord / Min Hemmelighet Odeon Norway 1954 Sell This Version
ND 7178 Åse Wentzel - San Marco's Klokker / Mangen Gang album art Åse Wentzel Og Thor Raymond Åse Wentzel Og Thor Raymond - San Marco's Klokker / Mangen Gang(Shellac, 10") Odeon ND 7178 Norway 1954 Sell This Version
ND-7165 Åse Wentzel - Vaya Con Dios / Cowboyens Avskjed album art Åse Wentzel Og Thor Raymond Åse Wentzel Og Thor Raymond - Vaya Con Dios / Cowboyens Avskjed(Shellac, 10") Odeon ND-7165 Norway 1954 Sell This Version
GEON 8, GEON8 Åse Wentzel - Sangen Om Mitt Hjem album art Åse Wentzel Og Thor Raymond Åse Wentzel Og Thor Raymond - Sangen Om Mitt Hjem(7", EP) Odeon, Odeon GEON 8, GEON8 Norway 1955 Sell This Version
ND-7263 Åse Wentzel - Lykkelige Timer / Missouri-Vals album art Åse Wentzel Og Thor Raymond Åse Wentzel Og Thor Raymond - Lykkelige Timer / Missouri-Vals(Shellac, 10") Odeon ND-7263 Norway 1955 Sell This Version
ND-7283 Åse Wentzel - Bambino / Et Kors Med Rubiner album art Åse Wentzel Bambino / Et Kors Med Rubiner(Shellac, 10") Odeon ND-7283 Norway 1956 Sell This Version
Åse Wentzel - Jorden Rundt / Hvite Syriner album art Åse Wentzel Og Gitaristen Robert Normann Åse Wentzel Og Gitaristen Robert Normann - Jorden Rundt / Hvite Syriner (Single) Odeon Norway 1957 Sell This Version
Åse Wentzel - Fiskerpiken / Alltid album art Åse Wentzel Og Thor Raymond, Robert Normanns Kvartett Åse Wentzel Og Thor Raymond, Robert Normanns Kvartett - Fiskerpiken / Alltid (Single) Odeon Norway 1958 Sell This Version
45-ND 7333 Åse Wentzel - Mama (En Gutt Har Sett På Meg) / Byssan Lullan Blues album art Magni Wentzel, Åse Wentzel Magni Wentzel, Åse Wentzel - Mama (En Gutt Har Sett På Meg) / Byssan Lullan Blues(7") Odeon 45-ND 7333 Norway 1958 Sell This Version
45ND 7337 Åse Wentzel, Willy Andresens Orkester Åse Wentzel, Willy Andresens Orkester - Tulipaner Fra Amsterdam / Amor Vil Ha Hambo(7", Single) Odeon 45ND 7337 Norway 1958 Sell This Version
ND 7337 Åse Wentzel - Tulipaner Fra Amsterdam / Amor Vil Ha Hambo album art Åse Wentzel, Willy Andresens Orkester Åse Wentzel, Willy Andresens Orkester - Tulipaner Fra Amsterdam / Amor Vil Ha Hambo(Shellac, 10") Odeon ND 7337 Norway 1958 Sell This Version
Åse Wentzel Og Thor Raymond M/ Robert Normanns Kvintett Åse Wentzel Og Thor Raymond M/ Robert Normanns Kvintett - Kjærlige, Kjærlige Tanker/Du Må Vente Til Vi Blir Alene (Single) Odeon Norway 1959 Sell This Version
45-ND 7351 Åse Wentzel - Brede Bølge / Brevet Jeg Aldri Sendte album art Åse Wentzel Brede Bølge / Brevet Jeg Aldri Sendte(7") Odeon 45-ND 7351 Norway 1959 Sell This Version
45ND 7366 Åse Wentzel - Han Var - Tross Alt - Deres Sønn / Natten Er Vår Egen album art Åse Wentzel Og Thor Raymond Åse Wentzel Og Thor Raymond - Han Var - Tross Alt - Deres Sønn / Natten Er Vår Egen(7", Single) Odeon 45ND 7366 Norway 1959 Sell This Version
45ND 7347 Åse Wentzel - Et Par Godnattkyss / Hvite Roser, Senorina	 album art Åse Wentzel Og Thor Raymond Åse Wentzel Og Thor Raymond - Et Par Godnattkyss / Hvite Roser, Senorina (7", Single) Odeon 45ND 7347 Norway 1959 Sell This Version
NOR 55 Åse Wentzel - Roser Vil Jeg Alltid Gi Deg / Mitt Lille Lyse Lykkeland album art Åse* Og Ragnar* Med The Key Brothers Åse* Og Ragnar* Med The Key Brothers - Roser Vil Jeg Alltid Gi Deg / Mitt Lille Lyse Lykkeland(7", Single) NorDisc NOR 55 Norway 1960 Sell This Version
45ND 7384 Åse Wentzel - Sofie / Det Er Utsikt Til Bryllup For Ann-Mari album art Åse Wentzel Sofie / Det Er Utsikt Til Bryllup For Ann-Mari(7", Single) Odeon 45ND 7384 Norway 1960 Sell This Version
45ND 7410 Åse Wentzel Ønskebrønn / Si Det Med Blomster(7", Single) Odeon 45ND 7410 Norway 1961 Sell This Version

Videos (1) Edit