Μπάμπης Μπακάλης

Μπάμπης Μπακάλης

Real Name:
Μπάμπης Μπακάλης (Babis Bakalis)
Profile:
Greek composer and song writer.
Born 1920, died March 26, 2007.
Sites:
Variations:
[a939409]

Artist

Μπάμπης Μπακάλης Discography Tracks

Albums

GGMG 2507 Μπάμπης Μπακάλης Αντικατάσταση(LP, Album) General Gramophone GGMG 2507 Greece 1976 Sell This Version
2421087 Μπάμπης Μπακάλης, Χάρης Καραγιάννης Μπάμπης Μπακάλης, Χάρης Καραγιάννης - Όπου Με Πάει Ο Άνεμος(LP, Album) Polydor 2421087 Greece 1976 Sell This Version
GGMG 2589 Χάρης Καραγιάννης, Μπάμπης Μπακάλης Χάρης Καραγιάννης, Μπάμπης Μπακάλης - Είσαι Όφσαϊτ Στον Έρωτά Μου(LP, Album) General Gramophone GGMG 2589 Greece 1979 Sell This Version
SPR 173 Μπάμπης Μπακάλης Βάλε Φωτιά Στο Ναργιλέ(LP, Album) Haryphone SPR 173 Greece 1979 Sell This Version
SPR 196 Μπάμπης Μπακάλης, Μπάμπης Μαρκάκης, Χάρης Καραγιάννης, Μανώλης Τοπάλης, Σταύρος Καμπάνης, Μιμίκα Καζαντζή Μπάμπης Μπακάλης, Μπάμπης Μαρκάκης, Χάρης Καραγιάννης, Μανώλης Τοπάλης, Σταύρος Καμπάνης, Μιμίκα Καζαντζή - 14 Λαϊκές Επιτυχίες Που Άφησαν Εποχή(LP, Album) Haryphone SPR 196 Greece 1980 Sell This Version
SV-56 Καίτη Γκρέυ, Μπάμπης Μπακάλης Καίτη Γκρέυ, Μπάμπης Μπακάλης - Η Καίτη Γκρέυ Τραγουδά Μπάμπη Μπακάλη(LP, Album) Venus (4) SV-56 Greece 1981 Sell This Version
SLPS 175 Β. Περπινιάδης*, Χ. Καραγιάννης*, Πόλυ Πάνου, Π. Βασιλόπουλος*, Σ. Κρυστάλη* Παραγωγός: Μπάμπης Μπακάλης Β. Περπινιάδης*, Χ. Καραγιάννης*, Πόλυ Πάνου, Π. Βασιλόπουλος*, Σ. Κρυστάλη* Παραγωγός: Μπάμπης Μπακάλης - Το Φτωχομπούζουκο(LP, Album) Polyphone (3) SLPS 175 Greece 1983 Sell This Version
SLPS 214 Μπάμπης Μπακάλης Ραδιενέργεια Η Αγκαλιά Σου(LP, Album) Polyphone (3) SLPS 214 Greece 1986 Sell This Version

Singles & EPs

D. G. 7308 Μπάμπης Μπακάλης Ο Πατέρας / Είσαι Ελεύθερη Να Φύγεις (Μαζί Σου Θα Γεράσω)(Shellac, 10") Columbia D. G. 7308 Greece 1957 Sell This Version
Στέλιος Καζαντζίδης, Μαρινέλλα, Μπάμπης Μπακάλης Στέλιος Καζαντζίδης, Μαρινέλλα, Μπάμπης Μπακάλης - Από Τα Χέρια Μου Σ' Αρπάζουν / Τα Ξενύχτια Κι' Οι Όμορφες Γυναίκες (Single) Parlophone Greece 1964 Sell This Version
Μαρινέλλα, Μπ. Μπακάλη* Μαρινέλλα, Μπ. Μπακάλη* - Δείξε Μου Εμπιστοσύνη / Είμαστε Αδέλφια (Single) Odeon Australia 1964 Sell This Version
GDSP 2951 Στέλιος Καζαντζίδης, Μαρινέλλα, Μπάμπη Μπακάλη* - Κ. Βίρβου*, Χ. Κολοκοτρώνη* Στέλιος Καζαντζίδης, Μαρινέλλα, Μπάμπη Μπακάλη* - Κ. Βίρβου*, Χ. Κολοκοτρώνη* - Η Κύπρος Είναι Ελληνική / Θα Φύγω Πριν Να Μου Το Πεις(7") Parlophone GDSP 2951 Greece 1964 Sell This Version
DSOG 3113 Μπάμπης Μπακάλης Τα Χείλη Σου Όσα Κι' Αν Πουν / Με Ξυπνάς Χαράματα Με Λυγμούς Και Κλάματα(7") Odeon DSOG 3113 Greece 1964 Sell This Version
GDSP 2866 Μπάμπης Μπακάλης Του Πατέρα Η Συμβουλή / Και Σιδερένια Να Είχα Καρδιά(7") Parlophone GDSP 2866 Greece 1964 Sell This Version
GDSP 3073 Μπάμπη Μπακάλη* - Ευάγγελος Περπινιάδης*, Σούλα Κορτέση Μπάμπη Μπακάλη* - Ευάγγελος Περπινιάδης*, Σούλα Κορτέση - Είν' Ατσάλινα Τα Μπράτσα Τα Δικά Μου / Ούτε Φιλία Ούτε Αγάπη(7") Parlophone GDSP 3073 Greece 1964 Sell This Version
DSOG 3110 Μπάμπη Μπακάλη* Τους Γέρους Γονείς Σου Να Μην Ξεχάσης / Από Του Κόσμου Την Οργή Θέλω Να Με Γλυτώσης(7", Single) Odeon DSOG 3110 Greece 1964 Sell This Version
Μπάμπη Μπακάλη*, Μαρκάκης* - Ρούλα Καλάκη Μπάμπη Μπακάλη*, Μαρκάκης* - Ρούλα Καλάκη - Μπάϊ-Μπάϊ Μάϊ Ντάρλινγκ ( Μ' Έκανες Να Σ' Αγαπησω) / Για Σένα Γίνομαι Κακός (Single) Odeon Greece 1965 Sell This Version
Μπάμπη Μπακάλη*, E. Περπινιάδης*, Ρούλα Καλάκη / E. Περπινιάδης* Μπάμπη Μπακάλη*, E. Περπινιάδης*, Ρούλα Καλάκη / E. Περπινιάδης* - Στον Ανώμαλο Τον Δρόμο / Πούσαι Πατέρα Να Μας Δης (Single) Odeon Greece 1965 Sell This Version
DSOG 3184 Μπάμπη Μπακάλη* - Ε. Περπινιάδης*, Ρούλα Καλάκη Μπάμπη Μπακάλη* - Ε. Περπινιάδης*, Ρούλα Καλάκη - Λουλούδια Χλωμά Κι' Ένα Γράμμα / Είμαστε Όλοι Μετανάστες(7") Odeon DSOG 3184 Greece 1965 Sell This Version
Σωτηρία Μπέλλου, Γιώργος Μητσάκης, Μπάμπης Μπακάλης Σωτηρία Μπέλλου, Γιώργος Μητσάκης, Μπάμπης Μπακάλης - Το Παιδί Που Μπήκε Μέσα / Έκαψα Την Καλύβα Μου (Single) Lyra Greece 1966 Sell This Version
GDSP 3161 Μπάμπης Μπακάλης Καϋμένο Αμαξάκι Μου / Οι Δικές Μας Προσευχές(7") Parlophone GDSP 3161 Greece 1966 Sell This Version
LS 1195 Μπάμπης Μπακάλης / Γιώργος Ροβερτάκης* / Σωτηρία Μπέλλου Μπάμπης Μπακάλης / Γιώργος Ροβερτάκης* / Σωτηρία Μπέλλου - Γράμμα Θα Στείλω Στο Θεό / Τι Σου Λέει Η Μάνα Σου Για Μένα(7") Lyra LS 1195 Greece 1966 Sell This Version
DSOG 3301 Μπάμπης Μπακάλης Το Τραγούδι Του Ναυτικού / Με Μαύρο Δάκρυ Θα Με Ζητάς(7", Single) Odeon DSOG 3301 Greece 1966 Sell This Version
GDSP 3159 Βαγγέλης Περπινιάδης, Ρία Νόρμα, Μπάμπης Μπακάλης Βαγγέλης Περπινιάδης, Ρία Νόρμα, Μπάμπης Μπακάλης - Για Να Μη Μου βγάζει Γλώσσα / Ο Τελευταίος Μετανάστης (7", Single) Parlophone GDSP 3159 Greece 1966 Sell This Version
DSOG 3267 Μπάμπης Μπακάλης Κλωστές Και Κουβαράκια / Να Σε Λατρεύω Δεν Είναι Αμαρτία(7") Odeon DSOG 3267 Greece 1966 Sell This Version

Videos (16) Edit